Şube Açmak

SİGORTA ŞUBESİ AÇMAK İSTİYORUM

Eğer siz de sigorta şubesi açmak istiyorsanız aklınıza takılabilecek genel sorular “ sigorta acentesi ile şubesi arasındaki fark nedir? ” “ Sigorta şubesi açmak karlı mıdır? ” “ Maliyetleri ne kadardır? “ gibi sorular olacaktır. Tüm bu sorularınızı yazımızda sizler için kısa ve öz bir şekilde yanıtladık.

SİGORTA ACENTESİ İLE ŞUBESİ ARASINDAKİ FARK NEDİR?

-Sigorta acenteleri sigorta şirketleriyle çalışırken sigorta şubeleri Acente ile çalışır.

-Sigorta acenteleri birden fazla şirketle çalıştığından dolayı şubeleri de bu şirketlilerin avantajlarından yararlanır.

-Sigorta acenteleri sektördeki vergi, harç, teminat mektubu gibi maliyetlere katlanırken sigorta şubeleri bu maliyetlere katlanmamaktadır.

-Sigorta acentesi ile şubesi arasındaki fark kısaca bu şekildedir. Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SİGORTA ŞUBESİ AÇMAK KARLI MIDIR?

Sigorta şubesi açmak maliyetler yönünden karlıdır;

-Sigorta acentesi açmak için şirket kurulumu gerekmektedir. Şirket kurulduktan sonra TOBB’a ödenecek harçlar için bugün çok yüksek bedeller talep edilmektedir. Acente açtıktan sonra teminat mektupları ve ipotek tesisleri de ciddi maliyetler arasındadır.

-Sigorta şubeleri acentelik maliyetlerine, banka teminat mektupları ve ya ipotek verilecekse bu teminatların maliyetlerine katlanmazlar. Acentenin tüm avantajlarından yararlanır.

-Sigorta şubesi tek kişi dahi olsa sigorta acentesi teknik personel olarak şubeye destek verir ve personel maliyetini şubeye yansıtmaz.

-Sigorta acenteleri sektördeki vergi, harç, teminat mektubu gibi maliyetlere katlanırken sigorta şubeleri bu maliyetlere katlanmamaktadır.

Bu maliyetlerden dolayı sigorta şubesi açmak karlı mıdır sorusunun cevabı “Evet, karlıdır.”

Hemen Başvur

Sigorta Şubeni Açmak İster Misin?

Sigorta şube başvurusu yapmak istiyorsanız Herkese Sigorta güvencesi ile hemen başvuru formunu doldurabilir ya da iletişim bilgilerimizden bize ulaşarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hemen Başvur
Sigorta Başvurusu

Sigorta şubene Herkese Sigorta ile sahip ol! Seni de sigorta şubemiz olmaya, yüksek komisyon ve sınırsız teknik destek ile birlikte çalışmaya davet ediyoruz.

Şubemiz Ol

© 2022 Herkese Sigorta Tüm Hakları Saklıdır.

Whatsapp Hızlı İletişim